TR   |   EN
BAYİ PLATFORMU

Üretim

KURUMSAL / Üretim
GÜLCAM A.Ş Son zamanlarda yaptığı yatırımlarla Müşterilerine daha kaliteli ve hızlı hizmet verebilmek için tamamen robot teknolojisini hayata geçirmiştir.

Otomasyonu sağlamak amacıyla profil kesim hattını yenilemiş, standart ve seri üretim oluşturmak içinse profil işleme merkezini devreye almıştır.

Profillerin pencereye dönüşmesi aşamasında izlenen yol tamamen bilgisayar destekli barcode sistemi ile kontrol edilmektedir.

Üretim planlamanın hazırladığı siparişler, kesim optimizasyonu yapılarak, kesim makinesi nın bilgisayarına gönderiliyor. Bilgisayar Ekranında hangi profilden ne kadar miktarda ise operatör tarafından profiller cinslerine ve sırasına göre makinenin yükleme istasyonuna sıralanıyor. Profiller tek tek kesilirken her bir parça için bir barcode oluşturulmuş oluyor. Bu barcode üretimin her aşamasında o pencere için yer belirleyici görevi yapıyor.

Kesim işlemi devam ederken , profiller için destek sacı yine optimize edilerek, kesim presi konsoluna bilgisayar yardımıyla yüklemesi yapılıyor. Dijital metresi sayesinde eksiksiz, giyotin kesimi sayesinde ise çapaksız kesim sağlanmış oluyor.

Kesim hattından gelen profiller, destek saclarının da kesimleri tamamlandığında profillerin içindeki yerlerine yerleştirilerek işleme merkezine doğru yol almış oluyor.

Kesim makinesinin oluşturduğu barcode sayesinde işleme merkezine gelen profiller, sipariş önceliklerine göre barcode okuyucu vasıtasıyla okutularak işleme merkezinin yükleme istasyonuna yerleştiriliyor. İşleme merkezi her bir profil için ne işlem yapacağını barcode üzerindeki bilgiler doğrultusunda algılayarak işlemleri yapmaya başlıyor. Bu işlemler kısaca destek saclarının vidalanması, su tahliye ve havalandırma kanallarının açılması, pencere ve kapılardaki menteşe eksen ve mesafelerinin markalanması,kilit ve kol kanallarının açılması yanı sıra diğer freze markalama işlemlerini yapmayı kapsar.

İşleme Merkezinde tamamlanan profiller yine barcode üzerindeki bilgiler doğrultusunda köşelerinin birleştirilmesi için grup rafında yerlerini alır. Burada bir araya gelen profiller artık pencere olmak üzere dört köşesini aynı anda birleştiren kaynak makinesinde yönlerine göre yerleştirilir. Kaynak işlemi tamamlanan profiller köşelerinde oluşan fazlalıklarının temizlenmesi için cnc köşe temizleme tezgahına doğru ilerler.

Köşe temizleme işleminden sonra pencerenin diğer bölümlerinin tamamlanması için beklemeye alınır. Pencere Kanat ise oluşan çerçeve kanat aksesuarlarının üzerine takılması için kanat toplama tezgahında işlemleri yapılır. Pencerenin Kasa çerçevesi ile Kanat çerçevesi İşleme merkezinde markalaması yapılan yerlere vidalama işlemleri yapılarak tamamlanmış olur.

Sondan bir önceki aşama ise pencerenin cam kalınlığına göre cam çıtaları ebatlarına göre yine dijital metresi sayesinde eksiksiz olarak kesimleri yapılarak üzerlerine takılır.

Son kontrol noktasında siparişin tüm kontrolleri yapılarak artık paketlenme aşamasına geçilir. Paketleme yapılırken yine gözden geçirilen pencere , su tahliye kanallarında varsa çapaklanmalar temizlikleri yapılır, köşe kaynak yerlerinin temizliği kontrol edilir, takılan aksesuar doğru ve çalışır durumda mı bakılarak hepsi tamamsa sarılarak paketlemesi yapılarak sevk edilmeye hazır hale getirilir.
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
  Bülten ve diğer iletişimleri almayı kabul ediyorum.
Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi
2. Cad. No:10 Melikgazi - Kayseri / Türkiye
İrtibat : 444 8 763
Web Tasarım Medyatör