TR   |   EN
BAYİ PLATFORMU

ALBERT GENAU

MARKALARIMIZ / ALBERT GENAU

Işıldak İnşaat Taahhüt Ticaret Anonim Şirketi, 1992 yılında kurulmuştur. 1993 yılında, ithal makine parkı ile pvc pencere sistemlerinin üretimine başlanmış olup,  ürünlerin pazardaki sinerjik etkisi göz önüne alınarak, 1994 yılında çelik kapı, 1998 yılında iç kapı üretimi faaliyet alanlarına eklenmiştir. 1999 yılında, ilk ihracatını yapan firmamız, 2000 yılında sektörde bir ilki gerçekleştirerek, ISO-9000 Kalite Yönetim Sistemi belgesini almıştır. Yine 2000 yılında,  arge faaliyetlerinin bir sonucu olarak   “Üç aksta ayarlanabilir  kapı menteşesi patenti”  alınmıştır.

2001 yılında tasarım ofisi kurularak, arge faaliyetleri daha sistematik bir şekilde yürütülmeye başlanmıştır. Albert Genau markasıyla 2002 yılında Balkon/Cephe Camlama konusunda faaliyetlere başlanarak, henüz bu konuda Türkiye’de bir sektör oluşmamışken yatırımlar yapılmıştır. Bunun için, müşteri beklentileri ve kalite anlayışı yeniden tanımlanıp, farklı bir perspektiften bakarak “sistem firması” anlayışı benimsenmiştir. Bu doğrultuda, ürün geliştirme ve bayilik organizasyonu konularına odaklanıp, şirketin ve Albert Genau markasının sektördeki konumu her geçen gün güçlenmiştir. 2003 yılında “Isı bariyerli balkon-cephe camlama sistemi” ile hem Türkiye’de hem de yurt dışında, TR 2003 01205 B numaralı incelemeli patenti alınmıştır.  İlk uluslar arası fuar deneyimi 2005 yılında, İstanbul Pencere fuarı ile yaşanmıştır. Fuar sonrası İstanbul’da ilk balkon camlama üretim merkezi açılarak, balkon camlama üretici bayilik yapısının ilk adımı atılmıştır.  Firmanın tüm alt birimlerini ortak bir veritabanını  kullanır hale getirerek, süreçlerin daha verimli yönetilmesi amacıyla,  yine 2005 yılında, kurumsal kaynak planlaması projesine başlanmıştır.

Albert Genau balkon camlama sistemlerinin temel sistemi, Zenon’un üretimine  2006 yılında başlanmıştır. Aynı zamanda, kapı grubuna yangın kapıları da eklenerek, ürün portföyü genişletilmiştir. 2007 yılında; “yüz tanımalı kapı” üretimi, “secumax güvenlik donanımı” uygulaması, 2008 yılında, hareketli bölme duvar sistemi, wallium, “entroom” giriş odası gibi ürün ve uygulamalar faaliyete geçirilmiştir.  2009 yılında, Albert Genau Teknoloji ve Arge merkezi’nin temeli atılmıştır. Mevcut faaliyet alanları ve diğer çalışma konularında ürün ve sistem geliştirme prosesleri tek çatı altına toplanmış oldu.

Albert Genau markalı ürünler, üretici bayilik alt yapısına dayanan iş modeli ile 33 ülkede, 100'ü aşkın üretici bayi tarafından pazara sunulmaktadır. Geniş ürün portföyü, balkon camlama sistemleri, cephe camlama sistemleri, alüminyum pencere sistemleri, pergola-tente sistemleri, çelik kapılar, otomatik kapılar ve yangın dayanımlı kapılar yapı sektöründe kullanılmaktadır.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
  Bülten ve diğer iletişimleri almayı kabul ediyorum.
Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi
2. Cad. No:10 Melikgazi - Kayseri / Türkiye
İrtibat : 444 8 763
Web Tasarım Medyatör